Цей сайт саме для вас: для тих, хто вивчає і навчає хімії, для тих, хто цікавиться хімією, прагне пізнати її багатий світ. Цей сайт для всіх, в кого хімія не професія чи предмет, а стиль життя.

середа, 25 березня 2015 р.

В Індії синтезували найпотужнішу вибухову субстанцію.

В Організації оборонних досліджень Індії синтезували наймогутнішу на землі вибухову речовину неядерного типу. Розробили її в індійських лабораторіях в малих кількостях. Речовина називається Indian CL-20. Фахівці відзначили, що ICL-20 в 15 разів могутніша октогену, і в 60 разів гексогену! У перспективі очікується, що речовина замінить октоген та гексоген в снарядах, бомбах, а також інших боєприпасах. Першими боєприпасами з новою вибуховою речовиною стануть 120-міліметрові снаряди, які використовуються в індійських танках Arjun. Очікується, що використання цієї речовини збільшить бронебійність кумулятивних зарядів на 30%. При цьому розміри снаряда не будуть збільшені.Крім того, фахівці прогнозують, що індійські збройні сили почнуть застосовувати ICL-20 в найближчому майбутньому. Недоліком речовини є дороге виробництво. Синтезування одного кілограма ICL-20 коштує, приблизно, півтори тисячі доларів (70 тисяч рупій).Виробництво одного кілограма октогену в Індії коштує близько 6 тисяч рупій, а гексогену 750 рупій за кілограм. Речовина CL-20 вперше була відкрита в Каліфорнії в 1987 році. Літери CL в назві вибухівки відповідають місцю, де була відкрита речовина, тобто в China Lake, що в Каліфорнії.

середа, 11 березня 2015 р.

Як правильно сидіти за комп'ютером.



Після тривалого сидіння за комп'ютером сильно ниє шия, плечі, спина і все болить? Замислювалися, чому це відбувається? Від того, що ви неправильно сидите. Як правильно сидіти за комп'ютером, щоб зберегти здоров'я? Воно ж у нас одне, про нього треба дбати і потрібно берегти, адже його неможливо потім купити ні за які гроші! Ясна річ, що комп'ютер і здоров'я не дуже добре поєднуються, але спосіб зменшити шкоду є. У цьому коротенькому мультику ви зможете побачити, як правильно сидіти за комп'ютером і зберегти своє здоров'я. Коротеньке відео, забавний мультик - відмінний наочний приклад, як це зробити правильно і безболісно :-)

неділя, 8 березня 2015 р.

Зі святом весни, милі жінки !

В цей день св’ятковий
Я бажаю вам
Всміхатись так,
щоб сонце радісно всміхалось
щоб квіти голови схиляли,
щоб усі вічливо вітались,
щоб на роботі вам співали солов’ї,
щоб мир і злагода були в сім’ї,
в сім’ї великій і єдиній - на нашій рідній Україні. 

середа, 4 березня 2015 р.

Хімічні елементи в житті людини. Інертні гази.

До інертних, або благородних газів відносять елементи VIIIа групи: Гелій, Неон, Аргон, Криптон, Ксенон, Радон. Їх відрізняє дуже низька хімічна активність, тому тривалий час їх не вдавалося виявити. Інертні гази присутні у вільному вигляді в повітрі.
    Яке застосування знаходять ці гази?


Гелій і водень - гази, які легше повітря, тому застосовуються для наповнення дирижаблів. Водень вибухо- і пожежонебезпечний, зате безпечний у суміші з гелієм.
    З киснем гелій утворює дихальну суміш, яка застосовується підводниками, оскільки вона на відміну від звичайного повітря не викликає кесонної хвороби.
Знаходить застосування для наповнення повітряних кульок і оболонок метеорологічних зондів.



Аргон застосовують для створення інертної атмосфери при дуговому зварюванні деяких металів, наприклад, алюмінію. Без аргону провести зварювання алюмінію неможливо, тому що він миттєво покривається оксидною плівкою, що заважає сплавлятися краям з'єднувального шва.


 Інертними газами заповнюють освітлювальні трубки, тому що вони дають яскраве і гарне світіння:
- Неон - червоне;
- Аргон - синьо-блакитне;
- Криптон - біле;
- Ксенон - блакитне.
Всі ці кольори можна побачити в "неонових" рекламах, лампах денного світла, лампах для засмаги.


 Радон - радіоактивний. Ця властивість дозволяє використовувати його для лікування деяких захворювань суглобів нервової системи (радонові ванни, які наповнюються з мінеральних джерел).