Цей сайт саме для вас: для тих, хто вивчає і навчає хімії, для тих, хто цікавиться хімією, прагне пізнати її багатий світ. Цей сайт для всіх, в кого хімія не професія чи предмет, а стиль життя.

Про менеP1070719.JPG
Власний особистісний і педагогічний портрет
Я, Дігавцова Людмила Юхимівна, закінчила Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна.  Викладаю хімію, маю вищу кваліфікаційну категорію, звання «вчитель - методист».
Як стають педагогами? Для мене це питання почало вирішуватися ще в дитинстві.  Свої перші знання я  розповідала своїм подружкам для того, щоб вони повторювали це зі мною – мої перші «педагогічні кроки». Йшов час. Ми з моїм захопленням росли разом. При цьому дитяче захоплення поступово переросло в усвідомлену й бажану працю.
До закінчення школи питання «ким бути?» і «де вчитися?» було практично вирішеним. Любов до хімії прищепила мені моя вчитель Тетяна Григорівна. Пройшло багато років, а її мудре та прекрасне слово відчуваю і зараз. 
Сьогодні за уже чотирнадцятьма  роками педагогічної роботи й двадцяти двома роками безперервного навчання стало зрозумілим, що у житті стрімко міняється багато чого. Сьогодні вчити дітей так, як років десять назад, неприйнятно. Майже все те, що було тоді нормою, зараз виглядає анахронізмом. Тому використовую у своїй роботі найрізноманітніші освітні новації, а перевагу надаю інтерактивним методам навчання, коли спостерігається демократизація у спілкуванні учителя та учня, адже вони є партнерами у навчальному процесі.
Навчання, навчання…  воно нескінченне. У своїй роботі притримуюсь думки, що вчитель завжди учень, бо щодня повинен відкривати  для себе щось нове. 
Моя робота – улюблений спосіб пізнання,  творчості, спілкування, самовираження. Мої учні – мої однодумці, що довірили мені частку своєї долі. Пам’ятаю, що всім цим мені потрібно розпоряджатися мудро й точно.
Як же оцінити те, що пізнано, зроблено, вкладено у своїх учнів? Кількістю призів і грамот?  Виграними конкурсами? Напевно, і ними теж, але мої головні критерії для оцінок в іншому.  Це коли учні з нетерпінням чекають улюблених занять і не йдуть, а біжать на них. З бажанням освоюють нове. Зв’язують свої успіхи з роботою педагога. Через багато років, із щирим почуттям подяки знаходять свого вчителя, щоб просто поговорити, розповісти про себе.
Вірю, що саме такими і є мої учні.


Перелік розроблених та надрукованих матеріалів Дігавцової Л.Ю.
Перелік методичних заходів, під час яких висвітлюється досвід Дігавцової Л.Ю. 
Методична робота Дігавцової Л.Ю. на рівні області, всеукраїнського та міжнародного рівнів

 

Немає коментарів: